Peterson & Hansson Byggnads AB

Läs mer om Peterson & Hansson Byggnads AB med org.nummer 556089-1839.
Se vilka certifikat företaget har, finansiell information och se om företaget har några
anmärkningar. Lämna ditt omdöme efter avslutat arbete.

Om företaget

FirmanamnPeterson & Hansson Byggnads AB
Adress BADHUSVÄGEN 53, 31132, Falkenberg
Organisationsnummer 556089-1839
BolagsformAktiebolag
Registrerat1963-09-19
MomsregistreratJa
F-skattJa
Reg. som arbetsgivareJa
StatusBolaget är aktivt
Telefon4634682075
Hemsidahttps://phbygg.se/
 
Branscher

Kontroll av anmärkningar

Efter kontroll hittar vi inget registrerat beslut kring anmärkning, ansökan, skuldsaldo, utmätning eller konkursbeslut.
Kontrollerat 2024-07-07
Som en offerttjänst borde fungera

Beskriv projektet, matchas med experter och jämför offerter – helt gratis!

  • Mötesplats med 80 070 experter
  • Rikstäckande
  • Gratis offertförfrågan
  • BYGG.se följer projektet från start till mål
  • Digitala avtal
  • Dokumenthantering av projektet
  • Kvalitetskontroll
HITTA EXPERT
Gratis offerttjänst

Bokslut och nyckeltal

 2022-122021-122020-12
Omsättning658814520112522648
Resultat efter finansnetto176711523417480
Aktiekapital100010001000
Antal anställda219212228
Kassalikviditet134,63%148,87%184,01%
Riskbuffert8,36%9,42%9,47%
Vinstmarginal2,68%2,94%3,33%
 
 2022-12
Omsättning658814
Resultat efter finansnetto17671
Aktiekapital1000
Antal anställda219
Kassalikviditet134,63
Riskbuffert8,36
Vinstmarginal2,68
 
 2021-12
Omsättning520112
Resultat efter finansnetto15234
Aktiekapital1000
Antal anställda212
Kassalikviditet148,87
Riskbuffert9,42
Vinstmarginal2,94
 
 2020-12
Omsättning522648
Resultat efter finansnetto17480
Aktiekapital1000
Antal anställda228
Kassalikviditet184,01
Riskbuffert9,47
Vinstmarginal3,33

Peterson & Hansson Byggnads AB Omdömen

Var först med att lämna ett omdöme.

Är det här ditt företag?

Ta del av erbjudandet av en premiumsida och få fler kunder via BYGG.se.