Peab Byggservice Aktiebolag

Läs mer om Peab Byggservice Aktiebolag med org.nummer 556066-3675.
Se vilka certifikat företaget har, finansiell information och se om företaget har några
anmärkningar. Lämna ditt omdöme efter avslutat arbete.

Om företaget

FirmanamnPeab Byggservice Aktiebolag
Adress BOX 1282, 26224, Ängelholm
Organisationsnummer 556066-3675
BolagsformAktiebolag
Registrerat1958-03-12
MomsregistreratJa
F-skattJa
Reg. som arbetsgivareJa
StatusBolaget är aktivt
Hemsidahttps://peab.se
 
Branscher

Kontroll av anmärkningar

Efter kontroll har vi har tyvärr hittat minst ett av följande:
Ansökan hos Kronofogdemyndigheten, Anmärkning.
Kontrollerat 2024-07-22
Som en offerttjänst borde fungera

Beskriv projektet, matchas med experter och jämför offerter – helt gratis!

  • Mötesplats med 80 070 experter
  • Rikstäckande
  • Gratis offertförfrågan
  • BYGG.se följer projektet från start till mål
  • Digitala avtal
  • Dokumenthantering av projektet
  • Kvalitetskontroll
HITTA EXPERT
Gratis offerttjänst

Bokslut och nyckeltal

 2023-122022-122021-12
Omsättning211071524213212356608
Resultat efter finansnetto553587332725314
Aktiekapital506050605060
Antal anställda742795844
Kassalikviditet109,35%107,82%106,24%
Riskbuffert10,91%13,24%4,66%
Vinstmarginal2,62%3,02%1,07%
 
 2023-12
Omsättning2110715
Resultat efter finansnetto55358
Aktiekapital5060
Antal anställda742
Kassalikviditet109,35
Riskbuffert10,91
Vinstmarginal2,62
 
 2022-12
Omsättning2421321
Resultat efter finansnetto73327
Aktiekapital5060
Antal anställda795
Kassalikviditet107,82
Riskbuffert13,24
Vinstmarginal3,02
 
 2021-12
Omsättning2356608
Resultat efter finansnetto25314
Aktiekapital5060
Antal anställda844
Kassalikviditet106,24
Riskbuffert4,66
Vinstmarginal1,07

Peab Byggservice Aktiebolag Omdömen

Var först med att lämna ett omdöme.

Är det här ditt företag?

Ta del av erbjudandet av en premiumsida och få fler kunder via BYGG.se.