Billström Riemer Andersson Bygg AB (publ)

Läs mer om Billström Riemer Andersson Bygg AB (publ) med org.nummer 556724-5948.
Se vilka certifikat företaget har, finansiell information och se om företaget har några
anmärkningar. Lämna ditt omdöme efter avslutat arbete.

Om företaget

FirmanamnBillström Riemer Andersson Bygg AB (publ)
Adress BOX 99, 43122, Mölndal
Organisationsnummer 556724-5948
BolagsformAktiebolag
Registrerat2007-02-23
MomsregistreratJa
F-skattJa
Reg. som arbetsgivareJa
StatusBolaget är aktivt
Hemsidahttp://www.bragroup.se/
 
Branscher

Kontroll av anmärkningar

Efter kontroll hittar vi inget registrerat beslut kring anmärkning, ansökan, skuldsaldo, utmätning eller konkursbeslut.
Kontrollerat 2023-06-07
Som en offerttjänst borde fungera

Beskriv projektet, matchas med experter och jämför offerter – helt gratis!

  • Mötesplats med 80 070 experter
  • Rikstäckande
  • Gratis offertförfrågan
  • BYGG.se följer projektet från start till mål
  • Digitala avtal
  • Dokumenthantering av projektet
  • Kvalitetskontroll
HITTA EXPERT
Gratis offerttjänst

Bokslut och nyckeltal

 2022-122021-122020-12
Omsättning388646926778322223265
Resultat efter finansnetto302379250659219661
Aktiekapital100010001000
Antal anställda236220198
Kassalikviditet182,24%178,11%165,86%
Riskbuffert20,6%21,21%27,54%
Vinstmarginal7,78%9,37%9,88%
 
 2022-12
Omsättning3886469
Resultat efter finansnetto302379
Aktiekapital1000
Antal anställda236
Kassalikviditet182,24
Riskbuffert20,6
Vinstmarginal7,78
 
 2021-12
Omsättning2677832
Resultat efter finansnetto250659
Aktiekapital1000
Antal anställda220
Kassalikviditet178,11
Riskbuffert21,21
Vinstmarginal9,37
 
 2020-12
Omsättning2223265
Resultat efter finansnetto219661
Aktiekapital1000
Antal anställda198
Kassalikviditet165,86
Riskbuffert27,54
Vinstmarginal9,88

Billström Riemer Andersson Bygg AB (publ) Omdömen

Var först med att lämna ett omdöme.

Är det här ditt företag?

Ta del av erbjudandet av en premiumsida och få fler kunder via BYGG.se.