ASSA ABLOY Industrial Sverige AB

Läs mer om ASSA ABLOY Industrial Sverige AB med org.nummer 556004-9057.
Se vilka certifikat företaget har, finansiell information och se om företaget har några
anmärkningar. Lämna ditt omdöme efter avslutat arbete.

Om företaget

FirmanamnASSA ABLOY Industrial Sverige AB
Adress BOX 5087, 42605, Västra Frölunda
Organisationsnummer 556004-9057
BolagsformAktiebolag
Registrerat1902-11-29
MomsregistreratJa
F-skattJa
Reg. som arbetsgivareJa
StatusBolaget är aktivt
 
Branscher

Kontroll av anmärkningar

Efter kontroll har vi har tyvärr hittat minst ett av följande:
Har eller har haft en ansökan hos Kronofogden de senaste 3 åren.
Kontrollerat 2023-01-29
Som en offerttjänst borde fungera

Beskriv projektet, matchas med experter och jämför offerter – helt gratis!

  • Mötesplats med 80 070 experter
  • Rikstäckande
  • Gratis offertförfrågan
  • BYGG.se följer projektet från start till mål
  • Digitala avtal
  • Dokumenthantering av projektet
  • Kvalitetskontroll
HITTA EXPERT
Gratis offerttjänst

Bokslut och nyckeltal

 2021-122020-122019-12
Omsättning101847510649181074720
Resultat efter finansnetto480144618737794
Aktiekapital500500500
Antal anställda380405406
Kassalikviditet131,62%170,75%130,85%
Riskbuffert14,27%14,13%13,18%
Vinstmarginal4,52%4,1%3,27%
 
 2021-12
Omsättning1018475
Resultat efter finansnetto48014
Aktiekapital500
Antal anställda380
Kassalikviditet131,62
Riskbuffert14,27
Vinstmarginal4,52
 
 2020-12
Omsättning1064918
Resultat efter finansnetto46187
Aktiekapital500
Antal anställda405
Kassalikviditet170,75
Riskbuffert14,13
Vinstmarginal4,1
 
 2019-12
Omsättning1074720
Resultat efter finansnetto37794
Aktiekapital500
Antal anställda406
Kassalikviditet130,85
Riskbuffert13,18
Vinstmarginal3,27

ASSA ABLOY Industrial Sverige AB Omdömen

Var först med att lämna ett omdöme.

Är det här ditt företag?

Ta del av erbjudandet av en premiumsida och få fler kunder via BYGG.se.